Blog Detail

Tanıma Tenfiz Davasında Nasıl Çalışıyoruz

Tanıma Tenfiz Davasında Nasıl Çalışıyoruz?

23 Şub , 2016,
admin
No Comments

Boşanmanın tanınması ve tenfizi davası şekli bir dava olması, Aile Hukuku’nun ve Milletlerarası Özel Hukuku’nun birlikte ele alınması bakımından diğer davalardan farklılık göstermektedir. Bu farklılık sadece tanıma tenfiz davasının görülmesi bakımından ortaya çıkmamaktadır. Çoğu zaman yurtdışında boşanmanın akabinde taraflar yurt dışında ikamet etmeye devam etmekte ve çalışmakta olduğundan dolayı Türkiye’ de açılacak dava ile bizzat ilgilenememektedir. Ayrıca saat farkı, hukuk sisteminin farklılığı yurt dışında yaşayan tanıma tenfiz davasının taraflarını da olumsuz etkileyebilmektedir.

Tanıma Tenfiz Davasında Nasıl Çalışıyoruz?

Dava için gerekli evrakların toparlanması, Türkiye’ de açılacak tanıma tenfiz davası için hukuki bilgilendirme, dava masrafları ve avukatlık ücretleri, dava süresi, derdest dava hakkında süreç bilgileri gibi hususlarda iyi bir tanıma tenfiz avukatının önemi ortaya çıkmaktadır.

Tanıma tenfiz davasında çalışma biçimimiz nedir?

  1. Tanıma tenfiz davası açılmasının hemen öncesinde gerekli belgelerin neler olduğu konusunda detaylı bilgilendirme yapmaktayız.

  2. Gerekli evrakların hangi kurumlardan toplanacağı konusunda doğru yönlendirmelerde bulunarak zaman kaybını önlemekteyiz.

  3. Toplanan tanıma tenfiz davası evraklarının asılları dava için Türkiye’ ye gönderilmek zorundadır. Evrakların gönderilmesinden hemen öncesinde taratıp mail atılmasını talep ettiğimizden eksiklik olup olmadığını anında teşhis edebiliriz. Böylelikle eksik evrak gönderilmesi yahut gönderilen evrak asılları üzerinde eksikliklerin ve zaman kaybının önüne geçmiş oluyoruz.

  4. Standart olarak, yapılan her işlemde aynı gün içerisinde mail vasıtasıyla detaylı bilgilendirme yaparız.  Talep halinde ise telefonla iletişime geçeriz.

  5. Dava ile ilgili süreci mailboxınızda an be an takip etme imkanına sahip olduğunuz gibi neticelenmesi, yapılan hukuki işlemler ve neden yapıldığı gibi hususlarda bilgi vermenin yanı sıra aklınıza takılan soruları da süreç içerisinde cevaplarız.

  6. Tanıma tenfiz davası haricinde hukuki seçenekler hakkında sizi bilgilendiririz.

  7. Tanıma tenfiz davası mahiyeti icabı süreç, sabır ve ilgiyi gerektirir. Kimi zaman tanıma tenfiz davası açmak isteyenlerin gerekli evrakları toplaması bir hayli zaman alabilmektedir. Bu süreç içerisinde doğru bir yönetim, ilgi ve yönlendirme büyük önem arz eder.

  8. Almanya, Avusturya, Hollanda, Belçika, İsveç, İsviçre, Avustralya, Bulgaristan, Fransa, ABD, İtalya, Rusya başta olmak üzere 70 e yakın ülkeden boşanma tanıma tenfiz davası açmak isteyenlere kaliteli hizmet vermekteyiz.

Leave A Comment